5 zasad taniego latania!

  1. Im wcześniej, tym lepiej.

Aby tanio polecieć należy kupić bilet jak najwcześniej. Najlepiej min. 2-3 miesiące przed wylotem. Czasami nie ma to przełożenia kiedy śledzimy tanie loty okazyjne, które często są podane jak na tacy dzięki uprzejmości stron internetowych. Nie zmienia to faktu, że trzeba szukać. Wystarczy przeglądać oferty lotów na stronach lini lotniczych, trzeba to robić często bo jak wiadomo dobre promocje rozchodzą się natychmiastowo.

  2. Szukaj „błędów” przewoźnika i śledź odpowiednie strony.

Na stronach przewoźników często pojawiają się błędy informatyków. Tutaj pomocne są strony internetowe tj. „fly4free”, „mlecznepodróże” czy „loter”. To tylko niektóre portale, wyłapujące błędy cenowe największych przewoźników. To najlepszy sposób na tanie latanie. 😉 Dzięki błędom przewoźników kupiłem lot do Nowego Jorku za 150 Euro!! To działa ;- )

  3. Tanie linie mogą pobierać dodatkowe opłaty.

Nie nastawiajmy się negatywnie do tanich biletów. Tanie linie lotnicze nie muszą oznaczać „ukrytych kosztów” ALe nie zapominaj, żeby to sprawdzić. Podczas rezerwacji u takich przewoźników jak Ryanair czy Wizzair opcje dodatkowo zapłacimy za bagaż rejestrowany o wadze większej niż 10 kg, to samo jeśli będziemy chcieli wykupić numer miejsca czy zjeść ciepły posiłek na pokładzie. Tanie linie to też mniej miejsca na nogi i brak atrakcji na pokładzie. Jeżeli odznaczymy wszystkie dodatkowo płatne opcje, które przewoźnik czasami zaznacza je automatycznie, zakupimy bilet po pierwotnej cenie czyli np już 9 zł w dwie strony. Taką cenę zapłaciłem 3 miesiące temu z Warszawy do Gdańska ;- )

     4. Unikaj „gorących” sezonów.

Droższe bilety lotnicze zawsze są w okresie wakacyjnym. Jeżeli masz możliwość zaplanuj podróż na Wiosnę czy Jesień. Kierunki śródziemnomorskie są nadal ciepłe, a ceny biletów spadają do kilkudziesięciu złotych. Na weekend bilety również drożeją na krótkich trasach. Jeżeli możesz podróżuj w tygodniu i omijaj dni świąteczne tj. Boże Narodzenie czy długie weekendy.

 5. Najpierw bilet, później nocleg!

Pamiętaj! Okazje lotnicze nie trwają wiecznie. Najpierw zdecyduj się na bilet, później szukaj dogodnego noclegu. Nocleg znajdziesz zawsze, czasami nawet darmowy, o którym napiszę w kolejnych postach. Bilety w promocyjnych cenach rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zaryzykuj, nawet jeśli niska cena spowodowana jest błędem przewoźnika i przewoźnik nie uzna biletu- pieniądze zostaną Tobie zwrócone! Czy zastanawiasz się 10 razy przed zakupem biletu na pociąg PKP? No właśnie… a więc do dzieła!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz