Aplikacje podróżnicze, które powinieneś znać

Google Translator

„Nie podróżuję, bo jak ja się dogadam za granicą?…” Często stawiasz sobie to pytanie? Pamiętaj, żeby podróżować nie musisz znać języka, wystarczy kilka podstawowych zwrotów, do tego mowa ciała i po wszystkim. No i nie zapomnij o google translator, dzięki któremu wszystko może stać się jeszcze prostsze. Według mnie jeden z najlepszych dostępnych translatorów, z opcją czytania przez syntezator mowy w niektórych językach.

Google Maps

Pozostajemy przy google. Mapy z nawigacją, zdjęciami satelitarnymi, wyznaczeniem trasy oraz charakterystycznymi punktami. Prosta w obsłudze, przyjazna w wyglądzie i bardzo pomocna w każdej podróży.

WhatsApp

Świetna alternatywa dla połączeń międzynarodowych, które co prawda tanieją, ale nie są jeszcze na tyle tanie, żebyśmy mogli pozwolić sobie na długie rozmowy. Komunikator pozwala na przesyłanie pomiędzy użytkownikami zdjęć, filmików, wiadomości jak i wykonać darmowe połączenie. Wystarczy, że mamy internet 3G lub LTE albo jesteśmy w zasięgu darmowej sieci WI-FI.

Viber

Konkurencyjną aplikacją jest Viber, działa podobnie jak WhatsApp i jest również darmowa.

TripAdvisor

Idealna aplikacja do zweryfikowania miejsc, hoteli, atrakcji turystycznych z rzeczywistością. Podróżnicy wklejają zdjęcia, które odzwierciedlają aktualny stan hotelu, atrakcji czy miejsca, które chcemy odwiedzić. Oprócz autentycznych zdjęć dostępne są również komentarze użytkowników z całego kraju.

Triposo

Idealna aplikacja zawierająca opis wszystkich atrakcji turystycznych i restauracji. Jej główną zaletą jest to, że jest bardzo rozbudowana. Często korzystana przez podróżników z racji możliwości tworzenia swoich prywatnych citywalków.

Spotify

Powstały w 2006r muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do milionów utworów. Podzielony na gatunki i nastroje, idealny do słuchania w czasie pracy, podczas biegania czy przejazdu komunikacją miejską. Pozwala na słuchanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich jak i mniej znanych. Opcja darmowa „zmusza nas” do odsłuchania kilkunastosekundowej reklamy, gdy zdecydujemy się na opcję premium, musimy za to dopłacić i dzięki temu mamy dostęp do aplikacji w trybie offline na całym świecie.

iPolak

Miejsce, w którym znajdziemy wszystkie ambasady Polskie na całym świecie. Przydatna szczególnie w trudnych sytuacjach, np. gdy zgubimy paszport lub gdy nie zebraliśmy informacji o wymaganych wizach, przepisach w krajach, do których chcemy wjechać.

Instagram

Instagram jest aplikacją mobilną szczególnie polecaną dla miłośników fotografii.
Oferuje wiele przydatnych filtrów do obróbki zdjęć, pozwala na oznaczanie gdzie dane zdjęcie zostało zrobione oraz nadaje mu nowy wygląd. Aplikacja sprawdza się podczas podróży, kiedy chcemy odnaleźć nasze przyszłe docelowe miejsce, wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy np. Plaża w Gdańsku i zobaczymy wszystkie zdjęcia, które wykonane w tym miejscu przez użytkowników aplikacji. Poza tym aplikacja pozwala dzielić się fotografiami z całym światem, dzięki integracji z portalami społecznościowymi.

NightSky

Ostatnia aplikacja, która pozwoli na eksplorowanie nieba podczas podróży. Wystarczy włączyć i skierować telefon na gwiazdy. I niech ktoś powie, że podróże nie kształcą…? 😉

 

Dodaj komentarz