goodbye Mumbai. Welcome GOA

Budzik postawił nas na równe nogi o 8:00 rano. Dziś ostatni dzień w Bombaju. Po śniadaniu spakowaliśmy nasze torby podręczne. o 13:00 wylatujemy na Palolem Beach
Godz. 12:00 siedzimy w krajowym terminalu mumbajskiego lotniska. za godzinę odlatujemy na południe.
Jak narazie jesteśmy jedynymi białymi ludźmi przy Gate A6.  Trochę nas to dziwi, bo GOA to dość turystyczne miejsce. Fakt, że jest to dopiero początek sezonu. GOA to również miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców Indii. 
Wczoraj zostaliśmy poproszeni o wysłanie szczegółowych informacji do Air France odnośnie naszych bagaży. Na szczęście mieszkaliśmy w dość dobrym hotelu (4*) i tam bez problemu otrzymaliśmy pomoc w zeskanowaniu dokumentów i wysłaniu ich do Air France.
Rano dostalismy odpowiedź, że prawdopodobnie nasze bagaze się odnalazły!!!!!!!!

Dostawca postara jak najszybciej dostarczyć je na GOA.! Z jednej strony się cieszymy. z drugiej wydaliśmy sporo pieniędzy na zakupy pierwszej potrzeby. w tym ciuchy, bieliznę, buty itp.
Linie lotnicze zazwyczaj za to zwracają, ale trzeba mieć rachunki… i tu pojawia się problem, bo o rachunek w Indiach ciężko….. czasami nawet w firmowych sklepach.
Oby walizki czekały na nas już w hotelu, bo nie mamy nawet ręcznika 🙂
Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach kupić ręcznik to nie problem.
a jednak… widzieliśmy jeden, był za mały i brzydki…
za 45 min odlatujemy na GOA.
Ta podróż zaskakuje i zaciekawia. 
Reasumując Bombaj to miasto wielu kolorów, ale też wielu serc. z jednej strony dobrych, z drugiej złych. Bieda, obok której czasami bardzo ciężko jest przejść obojętnie ( a niestety trzeba…) powinna skłonić do refleksji nad swoim życiem każdego europejczyka czy amerykanina
„Enjoy life” nabiera tutaj całkiem innego znaczenia, a kolory Indii są jeszcze bardziej barwniejsze.
Do usłyszenia z GOA.

1 Comment

  1. Bogactwo, to nie stan posiadania, a stan wewnętrzny, stan twoich przekonań i ich hierarchii. Jeśli dobrze ten stan zbudujesz, to w twoim życiu, dzięki twoim działaniom, zaczną pojawiać się coraz większe wartości, nie tylko materialne bogactwo.Dlatego tyle pogody w tych ludziach pomimo otaczającej biedy.
    Ręcznik ….za mały i za brzydki ! hm, to są dopiero problemy 😉
    ENJOY LIFE !

Dodaj komentarz