Portoryko/ Puerto Rico ceny 2016

Wiele osób dopytuje jak drogo jest w Portoryko, ceny są różne, zależne od regionu, lokalizacji itp. Podane przeze mnie przykładowe ceny postanowiłem zaokrąglić. Mogą się one różnić, ale nie na tyle znacząco, żeby przerazić się podczas pobytu.
1,00 US$-4,00zł (w przybliżeniu na październik 2016)

Wypożyczenie samochodu (5 os, klimatyzacja, km bez limitu, 1 dzien)- 80$Kawa- 2,00$
Kawa mrożona- 3,00 $-4,00 $
Świeży sok (zależnie od miejsca) 2-5$
Obiad w restauracji lokalnej- 13,00$-20,00$
Coca Cola w restauracji- 1,5-2,50$
Mojito- 5-8$
Benzyna- 50c
Woda: 1l- 1$-1,5$
Mleko- 1,50$ -2,00$
Jabłka- 1,50-5,50/lbs
Brzoskwinie- 1,40$/lbs
Smoczy owoc- 9,99$/lbs
Jaja- 6szt: 0,99c
Lokalne piwo- 0,3l- 1,20$
Papierosy- 5,00$-7,00$ (Jedne z najtańszych cen w USA)
Zestaw fast food- 3,00$-8,00$

Ceny praktycznie podobne jak w USA, wykluczając oczywiście Nowy Jork czy duże metropolię, gdzie można doprowadzić się do ruiny finansowej 😉

Dzisiejszy dzień na całkowitym chilloucie, wymęczeni trekingiem po lesie równikowym. Pogoda znośna, więcej chmur niż słońca, ale po południu już przygrzewało. To co jest plusem i co odróżnia Europę, to oczywiście to, że nawet gdy pada, jest pochmurno temperatura nigdy nie spada poniżej 26 st. O wodzie nie ma co wspominać bo jest po prostu zupką. Także o jesieni można tutaj zapomnieć. Trochę w sumie tęsknie, za taką Polską złotą jesienią… Kolejny plus to taki, że Chicago pod tym względem jest jednak podobne i nie da zapomnieć o prawdziwej jesieni.

Świat jest jednak mały, dziś myślałem przez pół dnia jak łatwo w dzisiejszych czasach wyruszyć gdzie tylko sobie zapragniesz. I nie zgodzę się z tym, że trzeba mieć kupę pieniędzy, nie zgodzę się z tym, że ma się tyle obowiązków, że nie można wystawić nosa ze swojego domu, nie zgodzę się z tym, że wiek już na to Ci nie pozwala, nie zgodzę się z tym, że nie umiesz rozmawiać w innym języku. Dla chcącego nic trudnego! Po prostu sami szukamy sobie wymówek. Uwierz w siebie zrób pierwszy krok, a nogi same Cię poniosą!!

Powoli kończy się przygoda w Portoryko, 3-4 dni stanowczo wystarczą aby zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty kraju czy miasta. Wyspa jest mała, zaledwie 40 km z północy na południe. Coś się kończy coś zaczyna jak mówi stare przysłowie! Jutro o 8:00 rano mamy lot na Wyspę St. Thomas, czyli ponoć rajskie Dziewicze Wyspy Stanów Zjednoczonych. Pogoda wskazuje, że nie ma być za kolorowo, oby wynagrodziły to kolorowe rybki i pływające żółwie, bo ponoć wyspy te są ich najlepszym domem ;- )

Widzimy się na Wyspach Dziewiczych!
Trzymajcie kciuki!

danie z puerto rico
owoce
owoce
mleko w kartonie

Dodaj komentarz