Salonik biznesowy LOT Polonez- Recenzja

LOT Business Lounge Polonez- Lotnisko Chopina w Warszawie

czyli salonik dla podróżujących w klasie biznes na Okęciu.

Salonik Polonez położony jest w centralnej części warszawskieg
o lotniska. Znajduje się w strefie odlotów, przed stanowiskami kontroli paszportowej. Usytuowany jest na pierwszym piętrze, zapewniając przy tym komfort i gwarancję relaksu dla pasażerów, którzy mogą z niego skorzystać. Wejście do saloniku jest za mlecznymi drzwiami, przed którymi rozłożony jest dywan. Otwarty jest każdego dnia do 23:00.

1.Kto może skorzystać z saloniku biznesowego Polonez?

Wstęp do saloniku mają wszystkie osoby podróżujące w klasie biznes liniami LOT oraz innymi przewoźnikami członkowskimi Star Alliance między innymi: Air Canada, Air India, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa, Turkish Airlines czy Swiss.

Warunkiem wejścia do saloniku jest również odpowiedni status w programie Milles and More (zaznaczone na zielono).

2. Jak wygląda rejestracja?

Po wejściu przez automatyczne drzwi po lewej stronie znajduje się recepcja. Każdy zobowiązany jest do zarejestrowania się przy wejściu. Rejestracja polega na pokazaniu obsłudze biletu lotniczego w klasie biznes lub karty milles and more (status Frequent traveller lub większy). Po dokonaniu sprawdzenia, można udać się do strefy wypoczynku.

3. Jak wygląda salonik?

Do dyspozycji gości jest strefa wypoczynkowa, miękkie kanapy i sofy, duże telewizory z telewizją polską i brytyjską, darmowy bufet, toaleta tylko dla gości saloniku wraz z prysznicem. Do dyspozycji są również bujane fotele, laptopy z darmowym dostępem do internetu oraz prasa polska i zagraniczna (codzienna i miesięczniki typu LOGO czy Twój Styl).

 4. Czy w saloniku jest darmowe jedzenie?

Pytanie nurtujące wielu, czy w salonikach biznesowych można się najeść i to za darmo? Oczywiście, że tak! Salonik Polonez jest jednym z najlepszych w Europie pod względem wyposażenia! Do dyspozycji gości są niemilmitowane napoje gazowane i niegazowane, soki, kawa, herbata i czekolada na gorąco, darmowy alkohol, przekąski (deski serów, wędlin, ryb) lunch, zupa i słodkości takie jak ciasta, owoce i oczywiście prince polo ;- )

5. Czy w saloniku można odpocząć?

Zdecydowanie! Przede wszystkim w saloniku nie usłyszymy komunikatów o zbliżającym się boardingu, zagubionych pasażerach czy przypomnieniach o pozostawionych bagażach… Panuje tam stosunkowo spokój, chociaż w godzinach szczytu można zauważyć sporo osób. Do dyspozycji gości są 3 tablice, na których można śledzić status swojej odprawy. Oferta saloniku ciągle jest rozszerzana, teraz do dyspozycji gości oddana została strefa relaksu, czyli np darmowy masaż 30 min.

Salonik biznesowy jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób podróżujących na długich dystansach i mających długie przesiadki. To miejsce w którym równie dobrze możesz odpocząć po ciężkim dniu i poranku w oczekiwaniu na lot. W saloniku spędziłem około 2 godzin, czas leci o wiele szybciej niż w normalnej strefie oczekiwania- człowiek jest mniej zmęczony co sprawia, że można zrelaksować się przed odlotem.  Przede wszystkim olbrzymim plusem saloników biznesowych w tym Poloneza są darmowe napoje i jedzenie, których ceny na lotniskach osiągają horyzontalne ceny…

Dodaj komentarz