top 6 miejsc w NYC

Nowy Jork czyli miasto, które nigdy nie śpi odwiedzam drugi raz nie licząc licznych przesiadek samolotowych.
Zacznijmy od początku, lot przebiegł spokojnie. Pierwszy raz leciałem linią AirBerlin. Partnerska linia lotnicza ETIHAD AIRLINERS, uznawanych za dobre linie lotnicze. AirBerlin oceniam na 4/5. Trasa Berlin-Nowy Jork przebiga szybko, bo lot był bezpośredni.

Gdy już przylecisz do Nowego Jorku, musisz odwiedzić kilka punktów, oczywiście nie sposób wymienić wszystkie, większość z nich opisywałem podczas ostatniej podróży .

Nie zapomnij o 6 fajnych miejscach, których w NYC nie brakuje:

 1. GALERIA SZTUKI- METROPOLITAN MUSEUM
  Jedno z największych muzeów w Nowym Jorku. Metropolitan Museum od Art zwane też „MET” posiada masę zbiorów, dokumentujących historię, kulturę i sztukę całego świata. Każdy znajdzie coś dla siebie, zbiory zamykają się w sztuce XX wieku. Dominuje sztuka nowoczesna, sam budynek jest bardzo prestiżowy bo sam w sobie stanowi samodzielne dzieło sztuki, które zaprojektował sam frank Lloyd Wright. Bilety dostępne są w kasach lub internecie. Studenci 12$ dorośli: 25$ Seniorzy (65+): 17$.

 2. MEMORIAL 9/11
  Chyba jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Nowym Jorku, dla mnie osobiście również ważne, ponieważ pamiętam ataki na dwie bliźniacze wieże  World Trade Center. Miejsce również opisywane przeze mnie wcześniej, miejsce w którym słowo spokój i zaduma oddają dokładnie to co tam się czuje. Podczas ostatniej podróży w NYC nie było otwarte główne muzeum „Memorial 9/11” postanowiłem je teraz odwiedzić, to w nim zobaczyć możemy części samolotu, spalony wóz strażacki biorący udział w akcji ratunkowej i całą historię tragicznego dnia dla całej Ameryki. Ceny to: 24$ dla osoby dorosłej. Niestety nie ma zniżki studenckiej dla obcokrajowców, tylko dla studentów z USA.
 3. TARAS WIDOKOWY TOP OF THE ROCK
  Miejsce, w którym przekonasz się jak mały jesteś w tym wielkim mieście. Z tarasu widokowego Top of The Rock widok rozciąga się na wszystkie strony świata. Zobaczysz Empire State of Building, jeden z najsłynniejszych budynków NYC, i wszystkie drapacze chmur. Bilety ok 30$ więc tanie nie są, ale widoki nieziemskie. Najlepsza pora na odwiedzenie tarasu to pora kiedy jest jeszcze jasno, a będąc na górze podziwiać jak powoli zapalają się światła wieżowców i Wielkie Jabłko zamienia się w jeden wielki punkt świetlny.
 4. CENTRAL PARK
  Po całym dniu zwiedzania musimy odpocząć, najlepszym do tego miejscem jest Central Park, olbrzymi park jest ukojeniem dla biegających nowojorczyków. To tutaj można spotkać znane osoby, czy nie zwracając na gwiazdy USA iść po prostu odpocząć lub posłuchać koncertów na scenie. Oprócz amfiteatru znajdują się tam liczne atrakcje, boiska do gry w siatkę czy nogę, boisko z piachem do siatki plażowej, miejsca dla rolkarzy czy miejsca gdzie możesz po prostu poleżeć i patrzeć w niebo. Wstęp do parku jest oczywiście darmowy, w parku mieście się również mini ZOO, za dodatkową opłatą.
 5. MOST BROOKLIŃSKI
  Duży, „ciężki” i niezwykle charakterystyczny obiekt, który mimo że niedługo obchodzić będzie 130 rocznicę urodzin, nadal prezentuje się doskonale i uznawany jest za jedną z najwspanialszych konstrukcji tego typu na świecie. 27 robotników budowało go przez ok 13 lat. Mierzy 1834 metrów, i jest szeroki na 26m. Most łączy dzielnice Brooklyn i Manhattan. Jest wizytówką miasta, można przejść go beż żadnych kosztów, bez problemu można dojechać do niego metrem, a nawet przejechać na Brooklyn i wrócić piechotą podziwiając zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.
 6. 5TH AVE/ PIĄTA ALEJA
  Ulica, wokół której rozwija się cały Manhattan – to właśnie 5th Avenue dzieli fragment miasta na część wschodnią (East Side) oraz zachodnią (West Side). Zapewne najbardziej pożądany adres w mieście – do zamieszkania i jako miejsce na shopping. Mimo że co roku 5th Avenue znajduje się w rankingach najdroższych miejsc na świecie, chętnych nie brakuje. Podobno każdy nowojorczyk chciałby tu mieszkać, szczególnie w okolicy ulic od 50 do 100, skąd widok obejmuje Central Park. To właśnie 5th Ave jest miejscem wielu dorocznych parad, w tym tej najbardziej znanej – Parady św. Patryka. Znajdują się na niej sklepy bardzo drogie jak i tanie sieciówki. Każdy znajdzie coś dla siebie, To tutaj mieście sie również słynny sklep Apple z oszklonym wejściem w kształcie kostki.Oczywiście to nie wszystkie miejsca, które warto odwiedzić w Nowym Jorku, piękny Dworzec Grand Central, dzielnice takie jak Chinatown, Little Itally, park skyLine i inne opisywane miejsca kilka lat temu na moim blogu.Dziś po kolejnej podróży do tego miejsca wiem, że zobaczyłem to czego nie zdążyłem zobaczyć kilka lat temu. Podróż ta była pewnym dopełnieniem. Teraz ostatni dzień, jutro o 6:00 rano odlot do Chicago, by tam zamieszkać przez najbliższe 5 miesięcy.

Dodaj komentarz